Přeskočit na navigaci.
Jste zde: > Menstruační hygiena

Menstruační hygiena

V této části Vám nastíníme, jak by žena měla pečovat o své intimní partie, jaké hygienické pomůcky používat. Dále je tu podrobně popsáno o jednolitých hygienických pomůckách, z čeho jsou vyrobeny, jak se zavádí apod.

Menstruační hygiena sebou přináší řadů významných faktorů. Právě proto v tomto období menstruace je velice důležité, aby byla dodržována pravidelná osobní intimní hygiena. Neboť se díky ní každá žena zbavuje nepříjemné vůně, krevních zbytků, buněk a sekretu. Běžně se doporučuje omývání pohlavních orgánů a to zhruba dvakrát denně. Kdy se používá teplá voda společně se speciálním mýdlem, které je určené výhradně pro intimní hygienu. Toto mýdlo má zejména antibakteriálními a antimykotickými účinky. Dále je zapotřebí si pravidelně vyměňovat všechny menstruační hygienické pomůcky. Těch je skutečně na trhu velké množství. Samozřejmě prošly technologickým vývojem a inovací. Dnes ženy používají nejen vložky, ale i tampóny či tzv. menstruační kalíšky.

Menstruační vložky

Běžně se prodávají v různých prodejnách, drogeriích či lékárnách. Jsou k dostání v různých velikostech, tvarech, tloušťkách a materiálech. Mají rozdílné absorpční schopnosti a dělají se s křidélky či bez nich. Některé vložky svěže voní. Výrobci dodávají na trh také maxi, mini, normální či slipové vložky. Žena má opravdu z čeho vybírat, může si koupit vložky podle ceny, kvality či značky, jako je např. Always, Carefree Slip, Discreet, Pamela, Ria, Helen Harper, Naturella, Lidie, Moneta apod.

Menstruační tampóny

Dnešní ženy dávají přednost menstruačním tampónům, neboť jsou naprosto nenápadné, komfortní a diskrétní. Zavádí se přímo do vagíny, zde se podle potřeby zvětší a pohlcují samotnou menstruační krev. Perfektně sedí na daném místě. Většinou se vyměňují vždy v rozmezí čtyř až osmi hodin. Aplikace je velmi jednoduchá a snadná, takže to zvládne každá žena. Pokud si náhodou žena neví rady se zavedením tampónu, může si pořídit praktické balení s aplikátorem. Tyto tampóny jsou vyrobeny buď z bavlny anebo z hedvábí, případně obou stávajících směsí. Jejich nabídka je opravdu široká, obvykle si žena vybírá z mnoha velikostí a intenzity absorpční schopnosti. Nejvíce se prodávají tampóny značky Tampax, O.B., Kotex. Na trhu jsou další značky, jako např. Senta, Medica, Ria atd.

Menstruační kalíšek

Je poměrně moderní menstruační pomůcka, která je zhotovena z kvalitního silikonového materiálu. Jeho životnost je poměrně dlouhá. Vyniká zvonkovým tvarem a dá se snadno prakticky používat. Stačí pouze z pochvy vyjmout a vymýt, posléze se může opakovaně aplikovat. Díky němu žena ušetří každý měsíc spoustu finančních prostředků, také se chová mnohem ekologičtěji.